CO JE CÍLOVKA?

Komunitní zahrada CÍLOVKA je projektem SCEAV Těrlicko StartCíl. Jeho vizí je „vytvořit unikátní místo, kde se lidé všech generací propojují, seznamují, inspirují a prožívají zájem“.

Zahrada má 3 000 m2 a nachází se evangelického kostela v Těrlicku. V budoucnu by měla poskytnout prostor pro zábavu, odpočinek, různé aktivity a zároveň zůstat zelenou oázou. Uvědomujeme si, že v okolní lokalitě chybí přesně takové místo pro setkávání. Proto bychom rádi tento prostor otevřeli a nabídli k využití lidem ze sousední komunity, ale i širšího okolí Těrlicka. Věříme, že se stanem „přístavem pro každého“. Zároveň si přejeme, abychom společně jako komunita tuto zahradu tvořili a postupně budovali. Více informací o celém projektu najdete na: https://startcil.cz/cilovka.

CO MÁME ZA SEBOU?

Celý projekt začal v květnu 2023. Od té doby proběhlo dotazníkové šetření, veřejné plánovací setkání, oslovení zahradního architekta, který zpracoval celou studii zahrady. Na jejím základě mohla započít realizace, tedy první podzimní brigády, kterých se celkově zúčastnilo kolem 50 lidí z místní komunity. Díky financím z grantů a vlastním prostředkům se prozatím podařilo vybudovat technickou místnost, zakoupit zahradní stan 12 x 6 m, vysadit vzrostlé stromy a keře, to vše v hodnotě cca 170 000 Kč.

CO JE DALŠÍ KROK?

Na jaře 2024 máme v plánu zrealizovat multifunkční plochu o rozměrech 18 x 9 m, která bude sloužit jako hřiště pro různé sporty, prostor pro hry, aktivity a pohybové kroužky, také místo pro pořádání koncertů nebo svateb. Využití zde najde i již zakoupený zahradní stan. Odhadované náklady činí 1000 Kč na m2 (zahrnuje terénní úpravy, realizaci odvodnění a drenážních vrstev, výkopové práce pro sítě, založení speciálního štěrkového trávníku a instalaci osvětlení). Celková cena na plochu je tedy 162 000 Kč.

FOTOGALERIE

„DÁREK PRO CÍLOVKU“

Vánoce jsou (nejen) o dárcích a my bychom chtěli CÍLOVCE darovat dárek v hodnotě 162 000 Kč. Hledáme dárce, kteří by byli ochotní zafinancovat CÍLOVCE půl metru, metr nebo více metrů multifunkční plochy? Budete to vy?

Podpořit CÍLOVKU můžete od 1.-31. prosince 2023 v libovolné částce, tedy:
0,5 m = 500 Kč
1 m = 1000 Kč
1,5 m = 1500 Kč
2 m = 2000 Kč a tak dále 😊

 

Platbu lze provést bankovním převodem na účet: 2001554557 / 2010 s variabilním symbolem 2412 nebo jednoduše přes QR platbu:

Jsme schopni vystavit i potvrzení o daru pro odpočet z daní.

Děkujeme za každý dar a věříme, že to společně dáme! Proměníme nevyužitou plochu na multifunkční místo setkávání.

SPOLEČNĚ UŽ JSME PODPOŘILI

KONTAKT

Další informace a dotazy vám rád zodpoví koordinátor projektu Michal Malina, zahrada@startcil.cz, +420 777 193 845